top of page

TRÉNINKY

Průběh tréninků a vhodná výbava na moderní gymnastiku

Tréninky gymnastiky probíhají pro každou závodní skupinu 3x týdně po třech hodinách. Jednou týdně se navíc koná lekce klasického baletu.

Každý trénink začínají dívky důkladnou rozcvičkou, aby byly dobře připravené na náročnější část tréninku, posilování a procvičování závodních sestav. 

Moderní gymnastka Tereza Šteflíčková ve skoku skoba

Na tréninky nosí gymnastky upnuté oblečení - dresy, tílka, legíny či šortky, poté ponožky nebo ťapky. Vlasy je nutné mít z bezpečnostních důvodů stažené a upravené, ideálně do drdolu nebo copu.

Na závody nosí dívky dres, který se od tréninkového liší výraznějším zdobením. Součástí oděvu jsou ťapky, které umožňují hladký pohyb na koberci během provádění prvků a piruet. Dívky mají drdol a většinou také líčení.

Moderní gymnastka Nikola Broschardtová na závodech v moderní gymnastice

Moderní gymnastika je sport kombinující gymnastické prvky, tanec a akrobacii. Začínající gymnastky závodí zprvu v sestavách bez náčiní, později do svých sestav postupně zapojují náčiní - švihadlo, obruč, kužele, míč a nakonec stuhu.

Náčiní je vhodné volit od specializovaných firem, jejichž výrobky odpovídají předpisům a navíc mají ideální vlastnosti pro použití v našem sportu. Mezi nejznámější značky patří Sasaki, Pastorelli, Venturelli a Chacott.

Moderní gymnastka Eliška Černá v gymnastickém dresu
bottom of page